שיתוף הפעולה בין ege וטום דיקסון

המעצב הבריטי המפורסם, טום דיקסון, הוא גם מנהל הקריאייטיב של מותג העיצוב העולמי הקרוי על שמו וגם מנהל הסטודיו המתמחה בעיצוב חללים קונספטואליים ועיצוב אדריכלי.
טום דיקסון קיבל פרסים רבים במהלך הקריירה הענפה שלו עד כה, ועבודותיו נרכשו על ידי המוזיאונים הנחשבים ברחבי העולם, כמו מרכז פומפידו בפריז, מוזיאון MoMA ועוד.
דיקסון, אשר שואב את השראתו מהמורשת הבריטית הייחודית, שם לו למטרה להחיות את תעשיית העיצוב תוך שימת דגש על מוצרים חדשניים, מקוריים ויוצאי דופן לשימוש יומיומי.
שיתוף הפעולה הראשון בין המעצב הבריטי לבין מותג השטיחים הבינלאומי, ege, היה פרויקט של עיצוב המסעדה והקוקטייל- בר, Craft London, בו שולבו שטיחי ege עם טקסטורה של סימני מים בתקרת חלל המסעדה, והתוצאות היו מרהיבות ויוצאות דופן בעולם העיצוב.
לאחר הפרויקט החלוצי הזה, דיקסון ביקש לנצל את אפשרויות העיצוב הבלתי מוגבלות של שטיחי ege, וכך נוצרה לה קולקציה משותפת של מותג השטיחים המוביל ושל מעצב העל, בשם Industrial Landscape, אשר עוצבה בהשראת הנופים התעשייתיים של לונדון.

“השטיח הוא בעצם הבסיס של החלל כולו. הוא מתנהג ופועל כמו אבן הבניין הראשונה של החדר. השטיח הוא לא רק כלי להכנסת צבע, הוא גם כלי אקוסטי להפחתת רעשים וגם מתאפיין בנוחות. השטיח מרכך את החלל בצורה משמעותית ועוצמתית, בדרך שאף רהיט אחר לא יכול לעשות זאת.”
– טום דיקסון.