פרויקט משרדי מיקרוסופט הרצליה

אחד הפרויקטים שעשו הרבה רעש בתעשייה, הוא עיצוב משרדי מיקרוסופט, מרכז המחקר והפיתוח של החברה.
על הפרויקט היפהפה הזה, אחראים האדריכלים מורן בן חור ועמרי אמויאל בעלי סטודיו BA.
תהליך התכנון והביצוע של הפרויקט המתפרס על פני 13,000 מ”ר, ארכו כארבעה חודשים, וכצפוי לפרויקט בסדר גודל שכזה, נתקלו מורן ועמרי במספר אתגרים.

“האתגר העיקרי”, מספר מורן, “היה לפצח את נושא ה- Open Space. כיוון ש- Open Space הוא חלל עבודה המייצר הרבה הפרעות הקשורות ברעש, בראות ובפרטיות של כל עובד”
“המשימה שלנו הייתה ליצור חללי עבודה נוחים ונעימים, שתומכים בעבודה פרטנית וכמו כן בעבודת צוות.” מוסיף עמרי. “הגישה העיצובית הייתה לתת הרגשה ביתית ולתכנן Open Space שיאפשר יחס נכון בין פרטיות לשיתופיות, על פי הגדרות קונקרטיות של כל צוות וכל אזור בקומה.”
במרכז המשרד ממוקם חלל גדול המשמש לנקודת המפגש העיקרית בו. בחלל זה נמצאים אזורי האוכל, הקפה, המשחקים וקיר תצוגת מדיה, והוא מתפקד גם כמבואה המובילה לחללי העבודה השונים הממוקמים סביבו.
השניים השקיעו המון מחשבה ויצירתיות בתכנון ובעיצוב של חללי העבודה האישיים, לא פחות מהחללים המשותפים של המשרד.
לקוח הקצה היה מעורב בתהליך, והשפעתו על התכנון הייתה משמעותית. אופי ההתנהלות ורצונות הצוותים השונים, היוו שיקול משמעותי בהחלטות העיצוב שלקחו מורן ועמרי, והדבר בא לידי ביטוי בחלוקת ה- Open Space לתתי אזורים, ובקשר בין עמדות העבודה האישיות לכלל הקבוצה.
עמרי ומורן גייסו את כרמל ביזנס לייעץ ולספק פרטי ריהוט מתאימים לטובת ביצוע המשימה. לפרויקט התאימו כרמל ביזנס מערכות עבודה של knoll מדגם Scope. המערכות המודולריות מאפשרות הרכבה, הסרה ושינוי מיקום לאלמנטים פונקציונליים נוספים עליה, כמו דלתות, מגרות לאחסון מסמכים, מדפים ועוד. המערכות מתוכננות כך שניתן לעבוד עליהן משני הצדדים בהתאם לצורך של כל צוות.