הנבחרת שלנו בתערוכה נאוקון 2017

כמו בכל שנה, גם הפעם תערוכת NeoCon הציגה מגמות ושינויים בעולם העיצוב המסחרי, והשתתפו בה המותגים הבינלאומיים המובילים בתחום. הנה שניים שבלטו בתערוכה במיוחד:

בתחום החיפויים כיכב מותג Mohawk Group, עם מספר קולקציות מהממות ולא מעט זכיות בפרס ה- Gold Award. אחת מהקולקציות שזכו בפרס, היא קולקציית Lichen המשגעת, שעוצבה על ידי ג’ייסון פ. מק’לין וצוות הסטודיו שלו, בהשראת החזזית (אורגניזם המורכב מאצות מיקרוסקופיות). הקולקציה כוללת 3 דוגמאות ייחודיות ותשעה גוונים של סוגי חזזיות.

קולקציה נוספת של Mohawk Group שזכתה ב- Gold Award בתערוכה, היא Lineate הססגונית, שמדגימה את טרנד האומברה (מעבר הדרגתי בין שני צבעים) באופן קליל ומלא צבעים. בקולקציה ניתן לשלב בין שניים עשר גוונים חמים וקרים, ולעצב באמצעותם את המשרד באווירה צעירה וכיפית.

קולקציות נוספות של Mohawk Group ששווה לציין, הן Variant Form, שעוצבה בהשראת אלמנטים אדריכליים חשופים ומרקמים גולמיים, ו- Mixte האלגנטית שעוצבה בהשראת האבן האיטלקית בעולם העתיק עם טוויסט מודרני.

בתחום הריהוט, כצפוי ממותג על, Knoll משך אליו תשומת לב רבה, עם קולקציה מתוחכמת שעוצבה על ידי מעצב העל, דויד רוקוול. בתצוגה של Knoll ניתן היה למצוא פינות קבלה והמתנה מזמינות, צבעוניות ובאווירה כיפית. הפינות הורכבו ממגוון פריטים מדליקים כמו Club Chair, כורסה המשרה תחושה ביתית ונינוחה, או כורסת Highback Chair, שכשמה כן היא- בעלת משענת גבוהה ומפנקת. בפינות ההמתנה שהוצגו, פוזרו גם מושבים מרופדים ללא משענת שעוצבו בצורת צילינדרים בגבהים שונים, שתורמים לאווירה הא-פורמלית והלא מחייבת.

לתחימת פינות ההמתנה וליצירת פרטיות, הוצבו שני דגמי מחיצות אקוסטיות ניידות: ה- Puffy Screen, מחיצה מרופדת בצורת ריבוע בעל פינות מעוגלות, וה- Telly Screen, המודולארית, אותה ניתן להרכיב ממספר משתנה של אריחים אקוסטיים ובמספר צבעים, בהתאם לצרכי החלל ולטעם האישי.
מלבד פינות הקבלה וההמתנה המשגעות, Knoll הציגו פריט חדשני, מדליק ופונקציונאלי במיוחד: Creative Wall, מחיצות קלות לתחימה ולעיצוב. המחיצות הניתנות להזזה בקלות, ומאפשרות אינסוף אפשרויות של ארגון החלל בהתאם לצורך.

בנוסף, Knoll הציגו את Big And Easy, שולחן עבודה ייחודי בעל מחיצה. השולחן תוכנן באופן התומך בעבודה פרטנית ומאפשר ריכוז בתוך סביבת עבודה חברתית.