פתרונות חיפוי מתקדמים: חזיתות מאווררות

חברת Marazzi ישראל, ידועה בפתרונות חיפוי פורצלן מתקדמים, Indoor ו – Outdoor, אותם היא מספקת לפרויקטים בסדרי גודל שונים, אך בנוסף היא מתמחה בפתרונות ובמוצרים לחיפוי חוץ בשיטת Ventilated façade, חזיתות מאווררות. בימים אלה הושלם פרויקט ייחודי במבנה החדש של המוסד לביטוח לאומי בכרמיאל, בו סופקו חזיתות המבנה על ידי Marazzi ישראל. יורם חדד, מנכ”ל Marazzi ישראל, סיפר לנו על פתרונות החיפוי המתקדמים אותם סיפקה החברה לפרויקט. “האדריכלים אמר-קוריאל, אשר אמונים על הפרויקט המאתגר הזה, מצאו את פתרונות החיפוי שלנו כמתאימים ביותר עבור הפרויקט, ולאחר חשיבה משותפת, סיפקנו מערכת חיפוי בתליה יבשה באריחי פורצלן של ‘Marazzi במידות 120×60 ס”מ ובמראה של אבנים בטקסטורות מיוחדות. הבחירה באריחי פורצלן היא נכונה מבחינה עיצובית, כיוון שעם פורצלן ניתן להגיע לגוונים מדויקים יותר מאשר באבן טבעית התלויה במחצבי טבע. כיום ניתן לייצר שונות גדולה במיוחד בין אריחי הפורצלן, שמקנה מראה מאוד טבעי.

מלבד היתרון האסתטי, חדד מונה ומסביר את יתרונותיו הנוספים של בחירה מערכת חיפוי בתליה יבשה באריחי פורצלן של Marazzi “האריחים אשר פותחו בטכנולוגיה ייחודית, עמידים בפני נזקי האקלים והשנים, אינם דוהים, אינם סופגים ואינם מוכתמים, ויתרה מכך- הם מתנקים מאליהם, כך שהבחירה באריחים אלו חוסכת באופן משמעותי את התחזוקה והנראות נשמרת לאורך זמן.
המרווח בין מערכת החיפוי לבין המבנה עצמו, מאפשר תחלופת אוויר ובידוד תרמי, סינון קרינת UV, ובכך מייעל את הצריכה האנרגטית של המבנה ואת נוחות השימוש בו.

“השימוש באריחים קלים יותר מאבן טבעית מעמיס פחות על המבנה, כמו כן, מאפשר התקנה מהירה יותר, מודולארית ונקייה ללא חומר מליטה ובכך חוסך גם במהלך הבניה עצמו.”